Podstawowe informacje

Seminarium dla almurocznika 2013 odbędzie się w Planetarium Śląskim i Katowicach. Rozpocznie się ono w piątek, 9 maja 2014 roku, zakończy w poniedziałek 12 maja, po śniadaniu. Zakwaterowani będziemy w Schronisku PTTK "Ślązaczek" , znajdującym się centrum Katowic, niedaleko Głównego Dworca PKP. Zbiórka zaplanowana jest na rzeczonym Dworcu PKP na godzinę 18.00 w piątek 9. maja.

Terminarz

 • 20 kwietnia - zgłoszenie na seminarium Zgłoś się!
 • 28 kwietnia - wpłata na konto
 • 30 kwietnia - wysłanie tematu referatu

Koszt seminarium

wynosi 145 złotych i zawiera w sobie wszystko : noclegi, wyżywienie, wejściówki, bilety komunikacji... Wpłaty należy dokonać przelewem, w nieprzekraczalnym terminie do 28 kwietnia br. na rachunek klubu.

Dane do przelewu

 1. tytuł przelewu : "Seminarium Chorzów, imię i nazwisko"
 2. nr konta : 02 2130 0004 2001 0517 2820 0001
 3. odbiorca : Klub Astronomiczny "Almukantarat", ul. Bartycka 18 , 00-716 Warszawa

Program

Program seminarium

9-12 maja 2014

Planetarium Śląskie

strona internetowa Planetarium

Przygotowaliśmy wiele atrakcji tak i turystycznych, jak i naukowych ! Duża część seminarium odbędzie się w Planetarium Śląskim w Parku Śląskim w Chorzowie, gdzie oprócz znamienitej sesji referatowej będzie na nas czekał specjalnie przygotowany i wyjątkowy seans planetaryjny. Zwiedzimy także pewne szczególne zakątki Planetarium Śląskiego, niedostępne zwykłym zwiedzającym. Jeżeli pogoda pozwoli, to przeprowadzone zostaną nawet obserwacje astronomiczne.

Zabytkowa kopalnia "Guido"

strona internetowa kopalni

Jednym z punktów programu jest wycieczka do Zabytkowej kopalni węgla kamiennego "Guido" w Zabrzu, gdzie 320 metrów pod ziemią będziemy się mogli przekonać jak wygląda praca "Śląskich Grubiorzy" .

Park Śląski

strona internetowa Parku (takie czasy)

Wybierzemy się również na spacer po Parku Śląskim , będącym jednym z największych parków miejskich w całej Europie. Sprawdzimy sami, na ile adekwantne jest określanie go mianem "Zielonych Płuc" Górnego Śląska .

Program

Sesja Referatowa

"Obserwacje Astronomiczne i Astrofizyczne"

Na seminarium należy przygotować trwający około 15 minut referat związany z tematem przewodnim, który brzmi "Obserwacje astronomiczne i astrofizyczne". Będziecie mieli do dyspozycji rzutnik oraz tablice z pisakami. Akceptujemy referaty zarówno z prezentacją multimedialną jak i bez. Ze względów organizacyjnycjnych prosimy o prezentacje multimedialne jedynie w formatach .odp,.ppt,.pdf

Termin!

Tematy referatów należy zgłaszać do 30 kwietnia 2014 roku.

Proponowane tematy

W poniższym pliku znajduje się lista proponowanych tematów referatów. Można oczywiście wymyślić własny temat, jeżeli tylko będzie zgodny z tematem przewodnim sesji.
proponowane tematy

Program

Co zabrać?

 1. referat
 2. śpiworek
 3. legitymację szkolną
 4. kubek
 5. ciepły ubiór do kopalni
 6. notatnik i przybory do pisania
 7. instrumenty !
 8. gry wszelakie

Dojazd

Ponieważ Katowice są bardzo dobrze skomunikowanym miastem w Polsce, a większość uczestników pochodzi z Polski południowej i luźno rozumianych okolic Katowic, to nie będziemy organizować żadnej oficjalnej zbiórki dojazdowej. Służymy pomocą w ramach problemów z zorganizowaniem sobie dojazdu, a w przypadku dojazdu z Warszawy służymy również towarzystwem :)

Lista uczestników


Kadra


Uczestnicy


Get In Touch.

Zgłoś się już dziś!

Zgłoszenia, do 20 kwietnia 2014 roku, można wysyłać z wykorzystaniem poniższego formularza. W polu "uwagi dodatkowe" należy wpisywać wszelkie dodatkowe uwagi, w szczególności o specjalnych dietach, szczególnych godzinach przyjazdu/wyjazdu, itp.
Zgłoszenie można wysłać także bezpośrednio, zawierając w nim wszystkie informacje wymagane w polach poniższego formularza.
Oznaczenie:
 • * - pole wymagane
 • *** - pole wymagane absolutnie koniecznie
Uwaga!
Wysyłanie formularza zgłoszeniowego może nie działać dla niektórych klientów poczty, np. dla onet-owego. W takim przypadku zachęcamy do skorzystania z innego programu, bądź też napisania ręcznie maila do Martyny.